GÜNDEM

TOROSLAR ZABITASI ÇÖP TOPLAYICILARINA GÖZ AÇTIRMIYOR

Haber Tarihi : 03/11/16

Halkın sağlığını ve huzurunu tehdit edecek her türlü şikayeti değerlendiren Toroslar Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, ilçe genelinde hem görüntü kirliliği yaşatan, hem de trafikte kurallara uymayan kağıt ve pet şişe toplayıcılarına yönelik operasyonlarına devam ediyor.

Vatandaşlardan gelen şikayetler üzerine harekete geçen zabıta ekipleri, emniyet personeli ve Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekiplerinin de hazır bulunduğu çalışmada; son günlerde sayıları hızla artan çöp toplayıcılarının araçlarının üzerinde bulunan geri dönüşüm atıklarına el koydu.

 Plakası olmayan araçlara da el koyan ekipler, halkın can ve mal güvenliği konusunda tehlike arz eden kağıt toplayıcılarına göz açtırmadı.

 Konuyla ilgili bir açıklama yapan Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, kağıt ve pet şişe toplayıcılarının özellikle kentin işlek caddelerinde trafiği olumsuz yönde etkilediğini belirterek: “Zabıta Müdürlüğü ekiplerimiz yaptıkları çalışmalarda çok sayıda kağıt ve pet şişe toplayıcı ile ilgili işlem yaptı. Bu yöndeki çalışmalarımız devam edecektir” dedi.

Motosikletlerin şeklini bozarak trafik güvenliğini tehdit eden çöp toplayıcıların aynı zamanda çöp konteynerlerini karıştırarak, görüntü kirliliğine de yol açtıklarına dikkat çeken Başkan Hamit Tuna: “Toplanan atıklar, halkımızın sağlığını olumsuz etkilemekte ve çevre kirliliğine de neden olmaktadır. Vatandaşlarımızdan isteğimiz, bu kişilerin görüldüğü yerde Zabıta Ekiplerimize bildirmeleridir” dedi.

 Başkan Tuna, kağıt ve pet şişe toplayıcılara karşı sürdürülen mücadelede ele geçirilen geri dönüşüm malzemelerinin geri dönüşüm aktarma istasyonlarına götürüldüğünü, araçların da Emniyet Müdürlüğü ile birlikte yapılan incelemelerin ardından her hangi bir kayıtları olmamasından ve hurdaya çıkan araçlar olmasından dolayı İl Emniyet Müdürlüğü’ne teslim edildiğinin de bilgisini verdi.