"Arkadaşlar! Gidip, Toros Dağları'na bakınız, eğer orada bir tek Yörük çadırı görürseniz ve o çadırda bir duman tütüyorsa, şunu çok iyi biliniz ki bu dünyada hiçbir güç ve kuvvet asla bizi yenemez."

Başkanın Bİyografİsİ

31.Mart.2019 Mahalli İdareler Seçimi ile Toroslar Belediye Başkanı seçilen Atsız Afşın Yılmaz, 1975 Mersin doğumlu olup, baba tarafından Mersin Toroslar İlçesi Musalılı ve anne tarafından da Mersin Toroslar İlçesi Arslanköylüdür.

Mersin Atatürk İlkokulu Ve İçel Anadolu Lisesi’nde temel eğitimini tamamladıktan sonra, Konya Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu olarak memleketine dönmüştür. 2000 yılında Mersin Barosu nezdinde stajını tamamlayarak avukatlık hayatına başlamıştır. Ardından Uluslararası Ticaret ve Finans üzerine Yüksek Lisans yapmıştır.

2001-2016 yılları Arasında Türkiye Kamu-Sen Genel Merkezi’nde ve uluslararası kurumsal şirketlerde avukat, hukuk müşaviri ve icra kurulu üyesi olarak çalışmıştır. ICC Paris’te Uluslararası Ticari Sözleşmeler ve Tahkim eğitimi almıştır. Birçok ülkeye giderek, uluslararası davalarda, çalıştığı şirketleri temsil etmiş ve proje yöneticiliği yapmıştır. 2017 yılında MHP Mersin İl Başkanlığı yapmıştır.

İyi derecede İngilizce bilen Atsız Afşın Yılmaz, Evli ve iki çocuk babasıdır.

×