KURUMSAL

FEN İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ


Halil EFE
Fen İşleri Müdürü

Telefon: 0 324 223 38 76 - 0 324 223 05 70

fenisleri@toroslar-bld.gov.tr

Fen İşleri Müdürlüğü özet olarak : Fen işleri Müdürlüğü 2 ayrı amirlikle teknik hizmetleri yürütmektedir. Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı amirlikler ve yaptığı işler aşağıda sıralanmıştır."

 

İhaleli İşler Kont.Kes.Hesap Birimi

Telefon: 0 324 322 72 00 - 1193    

ihaleliisler@toroslar-bld.gov.tr

İhaleli İşler Kont.Kes.Hes.Birimi özet olarak : Belediyemiz uhdesinde bulunan yatırımların(kaldırım,yol, asfalt, park inşaatı vs.) ihalelerini yapmak, yapım aşamasında kontrol etmek, hak edişlerini düzenlemek ve kabulünü yapmaktır.

 

Etüd Proje Yol Yapım Birimi

Telefon: 0 324 223 05 70    

Etüd Proje Yol Yapım Birimi özet olarak : Belediyemizde sınırları içerisinde bulunan 1580 sayılı Belediye yasasına göre, Belediyemiz sınırları içerisinde bulunan, cadde ve sokakların asfalt ve yama işlerini yapmak.

İmar Planlarımıza göre, mülkiyeti kamuya terk edilmiş olan yolların açılarak alt temelinden asfalt işlemine kadar olan aşamaları yerine getirerek hizmete sunmak.

Mevcut yollara yaya kaldırımları yapmak, bozuk olanları tamir etmek.

Tehlike arz eden ve yollara isabet eden binaların yıkım işlerini ilgili birimlerle koordineli olarak tamamlamak. Kış mevsiminde yoğun yağışlar nedeniyle oluşacak su baskınlarına müdahale ederek, belediyemizin imkanlarını vatandaşlarımızın hizmetine sunmak ve yardımcı olmak.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, MESKİ, TEDAŞ, TÜRK TELEKOM v.b. diğer kamu kurum ve kuruluşları ile koordineli çalışarak belediyemiz sınırları içerisinde hizmet alanlarına göre, kurumların iş ve işlemlerine yardımcı olmak.( Duvar, sıva,Badana, boya, elektrik, sıhhi tesisat, marangozluk v.b. hizmetleri)

Cenaze yıkama ve nakil aracımızla vatandaşımızın cenaze hizmetlerini dini vecibeleri ile birlikte ücretsiz yerine getirmek ve yardımcı olmak.